Hidrolik Pnömatik

Paslanmaz Krom Fittings Çeşitleri


Paslanmaz Rekor; paslanmaz tesisatlar da hızlı montaj ve pratik kullanım imkânı sağlayan, üç parçadan oluşan, iç yapısı konik veya contalı paslanmaz ürünlerdir.
Paslanmaz rekor dişli rekor, kaynak uçlu rekor, ay anahtarlı rekor.

 

Paslanmaz Vana; paslanmaz tesisatlar da yön verme veya hat kesme amacı ile kullanılan akışkan kontrol ürünleridir.
Paslanmaz vana : dişli küresel vana, flanşlı küresel vana, üç yollu küresel vana, kelebek vana, dişli çalpara çekvalf, dişli filtre (pislik tutucu)


Paslanmaz Çelik; yapısında %10,5 ve üzeri krom ile %1,2 ve altında karbon içeren ve bunun sonucu olarak korozyona karşı dayanıklılık sağlayan, kendini onaran bir yüzey tabakası oluşturan bir tür çelik alaşımıdır.
Paslanmaz çelik ostenitik, ferritik, martenzitik, dubleks. paslanmaz çelik


Paslanmaz Nipel; sıvı ya da gaz tesisatlarının oluşturulmasında kaynak yapmadan montaj imkânı sağlayan dıştan dişli ürünlerdir. Ülkemizde ağırlıklı olarak Whithworth Diş Normu ISO 7/1 BSP (düz diş)), BSPT (konik diş) ve Amerikan standardı olan NPT (konik diş) diş standartları kullanılmaktadır.
paslanmaz nipel tek taraflı nipel, çift taraflı nipel, hex nipel, hortum nipeli (hortum ucu)

 

Paslanmaz Dirsek; sıvı ya da gaz tesisatların köşe dönüşlerinde 90” veya 45” derecelik açılarla dönüş yapmak için kullanılan ürünlerdir. Kaynak uçlu dirsek ve dişli dirsek olmak üzere iki türde üretim yapılmaktadır.
Paslanmaz dirsek patent dirsek (dikişli dirsek, çekme dirsek), dişli dirsek, kuyruklu dirsek.

 

Paslanmaz Manşon; depo veya kazan giriş-çıkışlarında, sıvı ya da gaz tesisatlarının montajında kullanılan içten dişli ürünlerdir. Paslanmaz nipellerde de olduğu gibi ağırlıklı olarak Whithworth Diş Normu ISO 7/1 BSP (düz diş)), BSPT (konik diş) ve Amerikan standardı olan NPT (konik diş) diş standartları ile üretimi yapılmaktadır.
Paslanmaz manşon manşon, yarım manşon

 

Paslanmaz Profil; dairesel formda üretilen boruların dörtgen formlardaki kalıplardan geçirilerek şekillendirilmesi ile elde edilen ürünlerdir. Ülkemizde ağırlıklı olarak dekorasyon amaçlı kullanılan profiller yüksek frekans kaynağı (HF Kaynak) EN 10296-2 standardında üretilmektedir.
Paslanmaz profil kare profil, dikdörtgen profil. paslanmaz profil

 

Paslanmaz Kelepçe; Endüstriyel boru tesisatları uygulamalarında boru hatlarının sabitlenmesi amacıyla kullanılan tesisat montaj elemanlarıdır.

Paslanmaz Kelepçeler : Paslanmaz Boru Kelepçesi, Paslanmaz Saplı Kelepçe, Paslanmaz Somunlu Kelepçe, Paslanmaz Trifonlu Kelepçe, Paslanmaz Ağır Yük Kelepçesi, Paslanmaz Borulu Kelepçe, Paslanmaz U-Bolt Kelepçe, Paslanmaz AltıKöşe Kelepçe, Paslanmaz Hortum Kelepçesi

 

Paslanmaz Yaka; paslanmaz tesisatlar da, depo veya kazan çıkışlarında DIN2642 yaka flanşı (döner flanş) ile birlikte kullanılan, tesisatta montaj kolaylığı sağlayan paslanmaz ürünlerdir.
Paslanmaz yaka ile yapılan bağlantılarda paslanmaz yaka boruya kaynak yapılır, flanş ise serbest kalır. Dolayısı ile serbest kalan flanşın karşı flanş, vana veya pompa ile montajında kolaylık sağlanmış olur. paslanmaz yaka.